Адаптація до дитячого садка: 12 табу для батьків

Адаптація до дитячого садка: 12 табу для батьків

Малюк підростає, і ви вже придивляєтеся для нього садок? Ви чули про те, як важко відірвати дитину від дому, і скільки сліз та істерик вам належить перенести? Ви турбуєтеся, що перший час в садку для дитини та всієї родини стане кошмаром? Якщо підійти до нового етапу дорослішання правильно, стрес можна звести до мінімуму.

Юлія Демиденко, мама чотирьох успішних дітей, президент Clever Kids International Ink., СЕО та засновник мережі садів-шкіл Клевер Кідс, автор освітнього блогу та онлайн-проєкту для батьків Easy Baby розкриває типові помилки батьків, які ускладнюють адаптацію до садка. Візьміть ці заборони на замітку і не відступайте.

Як полегшити адаптацію дитини до дитсадка - не повторюйте ці помилки

Відправляючи дитину в дитячий садок, будьте впевнені у своїх намірах настільки, щоб ця впевненість передалася всім членам родини. Ми не закликаємо вас вимикати емоції. Важливо знати: ці помилки можуть зламати всю адаптацію, і доведеться починати спочатку.

Дотримуйтесь табу на:

1. Довгі прощання - не заводьте розмов про те, пока вам потрібно піти у правых и залишити малюка. Дійте з позиції, що ви довіряєте садочку, дайте знайома з этим місцем і вихователями, тут її друзі. Поясніть впевненим голосом, чтобы при необхо- димости вас відразу зв'яжуться. Швидко прощайтеся, лучше не идти далеко, поки не переконаєтеся, що дитина заспокоїлася.

2. Ваші власні сльози - не передавайте своє занепокоєння дитині. Плакат на очах у малюка - надійний спосіб зіпівить настой собі й дитині. Посміхайтеся, спокійно залишайте малюка з радістю використовуйте час, що звільнився.

3. Крики и залякування садком - у відповідь на непослушные дитини в сердитеся и обіцяте відправить свои в садок? Або погрожуєте, що віддасте тітці-виховательці на перевиховання? В самі обрали найкращий дитячий садок для дитини. Тепер ви повинні підтримувати авторитетный сад в сім'ї, а не перетворюват ого на страшилку і місце покарання.

4. Подарунки після відвідування садка - дуже підступна стратегія, как поступить вбиває бажання робити будь-що без зовнішніх стимулів. Досить просто написать радість від зустрічі й похвалити дитину за те, що вона впоралася.

5. Записывание и хаотический вариант - чистый граф и стабилность для доставки дорівнюю безпеццію. Крім того, когда вон приходить, и входящие діти вже поснідили или зайнті цікавими справа, їй важны зрозуміти, чім зайнятися іитися в роботу.

6. Відразу на этот день - не раджу залить дитину, якільки починить переходит в садок, з ранку до вечора. Малюкові потрібно спокійно вивчити приміщення, познайомитися за іншими дітьми и вихователями. Тому час його перебора в групе потрібно отбыть поступово, дуже повільно. Якщо ваш робочий графік такий, чтобы доводиться залить дитину до трьох років на повний день, краще домовтеся з нянею, яка зможе провести частину дня з малюком вдома.

7. Говорити: «Иди, не бійся!», «Дивись, там дітки граються!» - станьте тінню, передайте позицію лідера иншій людині, а самі спостерігайте, зберігаючи спокій. Надайте дитині можливість самостійно налагать комунікацію с комфортом для неї швидкістю.

8. Говорити про дитину в третій особі. Запитувати у вихователів: «Ну як вона?» - неповага до дитини. Якщо хочете получить детальные сведения и нюанси, поцікавтеся, коли дитини немає поручений. Не соромтеся ставити важіливі для вас питання педагогам, але не чекайте, що малюк розповість вам всі подробиці.

9. Заставить стосунки с вихователем у присутності дитини - висловлювати невдоволення, сварити вихователя в присутності дитини категорично не можна. Почувши ваше обурення, дитина перестане сприймати педагога, як авторитет, почне боятися його. Я предлагаю вам подготовить индивидуальные услуги по конфигурированию и розыску, предоставьте их в саду или без помощи вихревых машин, деликатно, не на проверенных тонах. Пам'ятайте про те, що вихователю слід весь день працювати с дітьми, перебуваючи в спокійному емоційному стані.

10. Тікати, як тільки дитина захопилася грою - найбільш драматична помилка. Оставить отзыв в незнайомому місці без близких людейни для детей - найстрашніше, що може трапитися. Вона не зна, куди зникла мама, чи повернеться вона й коли. Після таких раптових зникнень у малюка може формуватися глибока тривога й недовіра. Обов'язково попрощайтеся с дитиною, коли йдете, проговоріть, коли ви повернетеся. Важливо! Обов'язково поверніться в зумовлений час.

11. Їхати у відпустку в перші 8 тижнів адаптації. Якщо ввели водити малюка в сад, чтобы робить это растение, хоча б в першах 2 місяці.

12. Турбуватися, якщо дитина приходить из сада без настроения - не починайте показательную информацию обурюватися или не раді вашій зустрічі, не посміхається, не розповідає, як минув день. Дозвольте малюкові пережить свої емоції та відпочити. Навіть якщо дитина не рада вам, не зациклюйтеся на цьому. Показывайте, що ви радії бачити.

Найм’якша і комфортна адаптація - в Clever Kids

Діти в Clever Kids без поспіху вивчають простір дитсадка, вчаться цікаво проводити час, звикають до колективу через формування довіри. М’яка адаптація - це злагоджена робота батьків, вихователів та психолога. Спільні зусилля допомагають малюку відчути атмосферу комфорту, безпеки та дружелюбності.

Адаптація починається зі знайомства з простором, де відбувається навчання. Уже на цьому етапі стає зрозуміло, наскільки малюк готовий до відвідування садка або школи. Залежно від настрою і реакції дитини адаптація відбувається поступово в кілька етапів:

• прогулянка в садку разом з батьками;

• введення в клас і знайомство з дітьми, вихователями;

• присутність без батьків протягом декількох годин, перебування в садку цілий день.

Поки дитина звикає до садка, вся команда дитячого садка розмовляє з дитиною в тій же манері, що й батьки. Педагоги пропонують м’які ритуали розставання з батьками, а також плавно привчають дитину до режиму разом з батьками. Це дає можливість дитині відчути доброзичливу обстановку і почати довіряти вихователям.

Термін повної адаптації варіюється від 6 до 8 тижнів, у деяких дітей вона проходить швидше. Запорука успішної та безболісної адаптації - систематичне відвідування дитячого садка в перші місяці без перерви й підтримка з боку батьків, їх готовність відпустити від себе дитину. Після завершення адаптації ми дбаємо про те, щоб дитині було комфортно в дитячому садку і консультуємо батьків з усіх питань, що стосуються перебування малюка в садку.

Не сумнівайтеся, чи варто відправляти свою дитину в Clever Kids. Приходьте на індивідуальну екскурсію. Ви переконаєтеся в тому, що в нашому дитячому садку дитині буде комфортно, безпечно, вона м’яко адаптується, полюбить дитячий садок і ходитиме сюди з радістю.

Інші статті блогу
20 Лютого 2024
В БІЗНЕС-ШКОЛІ МІМ СТАРТУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОГРАМИ PRE-MBA!
Ставайте бізнес-лідерами нового формату разом з МІМ!
14 Лютого 2024
OPEN DOORS DAY by Clever Kids!
Шукаєте місце, де ваша дитина зможе розвиватися та весело проводити час? Clever Kids — ідеальний вибір!
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
Зареєструватися
11