Чи потрібно робити домашнє завдання: Домашка в школі зло або ...?

Чи потрібно робити домашнє завдання: Домашка в школі зло або ...?

Домашнє завдання - зло чи необхідність? Багато авторитетних учених з різних країн світу переконані, що завдання додому - негатив і суперзусилля для школярів. Юлія Демиденко, експерт в галузі освіти, СЕО та засновник родини шкіл-садків Clever Kids, президент Clever Kids International Inc., автор освітнього блогу та онлайн-проєкту для батьків Easy Baby, мама чотирьох успішних дітей вважає, що домашка - абсолютне зло

Згідно з дослідженнями вчених з США та Ізраїлю, для 56% учнів домашнє завдання - головне джерело стресу. Виконання великих обсягів домашніх завдань призводить до порушення сну, головного болю, астенії, проблем із травленням. Високе навчальне навантаження змушує дітей відмовлятися від спілкування з друзями, родичами, не залишає часу на хобі та культурне дозвілля.

Однак більшість українських шкіл з радянських часів дотримуються традиції щодня задавати уроки додому - інноваційні підходи до організації навчання там не розглядають, а відмовитися від виконання заданих завдань учні не можуть.

Ви не хочете, щоб для вашої дитини, як і для вас свого часу, домашка була покаранням? Ви проти того, що дитина допізна сидить над уроками, замість прогулянок і улюблених занять? Ви хочете, щоб ваш школяр був здоровим і життєрадісним, а не блідим та знервованим? Чи потрібні в школі домашні завдання, і чи можна без них взагалі?

Навіщо потрібна домашка

Попередня важливість домашніх завдань сьогодні - предмет запеклих суперечок експертів в освіті. Чим керуються вчителі, задаючи домашку і наскільки їх бачення актуальне і сучасне сьогодні – будемо розбиратися.

• «Повторення - мати навчання». З цією приказкою виросло не одне покоління школярів. Але нинішні знання про когнітивні функції мозку, з нейропсихології та психології пішли далеко вперед. Тому метод повторення як вчення можна прирівняти до психологічного насильства над дітьми. Всі знання, які не використовуються в житті, забуваються, й доволі швидко.

• Домашка - це закріплення матеріалу. Закріплення - це коли дитина зрозуміла матеріал на уроці та може зробити домашнє завдання за 5-10 хвилин. Але ніяк не за 1-2 години сама або за допомогою батьків, яким доводиться згадувати шкільну програму й виконувати роботу вчительки. Рівень стресу в родині в такі вечори зашкалює.

• Важливе питання - якщо дитина зрозуміла матеріал і може зробити вправи в класі, швидко і правильно, навіщо їй закріплення? Сучасний світ вимагає розвитку аналітичних здібностей, уміння швидко переключатися, виконувати завдання в короткий термін і критично мислити, а не повторювати одне і те ж по кілька разів.

• Домашка потрібна для відпрацювання навичок. Це означає, що вчителька - просто лектор, який тренує свої ораторські вміння. Але які й чиї навички дитина повинна відпрацьовувати вдома, якщо вона не зрозуміла матеріал?

Тому завдання на повторення, закріплення і відпрацювання навичок діти повинні виконувати в школі, під контролем вчителя. Тоді педагог може відразу ж відстежити, наскільки доступний і зрозумілий матеріал. Отже, не затягуючи, реагувати й пояснити незрозумілі моменти.

Ваша дитина вчиться в школі, і у неї проблеми з домашніми завданнями? З’ясуйте реальні причини труднощів і допоможіть їй виконувати домашні завдання комфортно та ефективно. Домашка може стати посильною і не з’їдати весь час. Як це зробити, ми розповідаємо в статті (посилання на статтю з порадами щодо виконання домашки).

Що робити, якщо ви противник старих правил? Ви хочете звільнити вечори дитини від тривалих завдань? Тоді подумайте про вибір школи, де не задають домашку, де всі завдання дитина буде виконувати в школі.

Тоді замість сидіння над уроками та залучення всіх родичів до розв’язання задач або написання твору ваша дитина отримає масу вільного часу. Ваш школяр зможе більше спілкуватися з вами й друзями, займатися спортом, музикою, танцями або гуляти на свіжому повітрі. І, головне, ніхто з дорослих не буде ковтати валер’янку і «добрим словом» згадувати школу та непомірні навантаження дітей. Як бачите, виграє вся сім’я.

Clever Kids - школа без домашніх завдань

Програма в Clever Kids продумана так, щоб учні не засиджувалися над підручниками вдома, не витрачали час і не псували зір за комп’ютером. Ми розвиваємо у школярів навички самодисципліни, тому діти встигають всі завдання зробити в школі.

Учні Clever Kids додому забирають лише найцікавіші проєкти. Таке трапляється, коли потрібно зняти відео або виконати інші завдання, для яких важлива підготовка та участь інших членів родини. Наприклад, разом з батьками наші учні роблять проєкт про сімейний відпочинок і подорожі. Такі проєкти діти не сприймають як покарання, вони здружують сім’ю.

В Clever Kids навчають по персоналізованих планах для чутливого підходу до кожного учня. У нас немає домашніх завдань і оцінок. У дітей є персональні щоденники, в яких фіксують досягнення, вибудовують плани. Так дитина бачить, до чого прагнути в комфортному для неї темпі та формі, звіряє свої успіхи вчора й сьогодні, але не порівнює себе з іншими.

Програма в школі дуже насичена і перевищує завдання, які ставлять в інших школах. Все продумано з тим, щоб діти більше знали, вміли й усвідомлювали, але не почувалися так, ніби біжать марафон.

Учні Clever Kids демонструють знання набагато вище загальноприйнятих для їх віку, і при цьому не відчувають стресу і перевантажень при навчанні. Вони ніколи не зубрять, вони аналізують матеріал і закріплюють його на практиці.

Хочете докладно дізнатися, як в школі можна обійтися без домашки? Тоді записуйтеся на індивідуальну екскурсію. Ви переконаєтеся, що Clever Kids - найкраще місце для розвитку успішної дитини.

Інші статті блогу
20 Лютого 2024
В БІЗНЕС-ШКОЛІ МІМ СТАРТУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОГРАМИ PRE-MBA!
Ставайте бізнес-лідерами нового формату разом з МІМ!
14 Лютого 2024
OPEN DOORS DAY by Clever Kids!
Шукаєте місце, де ваша дитина зможе розвиватися та весело проводити час? Clever Kids — ідеальний вибір!
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
Зареєструватися
11