Дитина не хоче виконувати домашнє завдання. Як допомогти дитині, визначивши її тип особистості

Дитина не хоче виконувати домашнє завдання. Як допомогти дитині, визначивши її тип особистості

Ставлення дитини до виконання домашніх завдань багато в чому залежить від її типу особистості. Хтось справляється з домашкою буквально за кілька хвилин, але потім вчитель знаходить помилки. А інша дитина зависає над уроками годинами, намагаючись не допустити жодного виправлення.

Юлія Демиденко, експертка в навчанні, засновниця і керівниця мережі дитячих садків-шкіл Clever Kids, авторка блогу для батьків і навчального проєкту Easybaby.me, розповідає про те, як навчити дитину ефективно робити уроки без зайвого стресу, з огляду на її особистісні особливості.

Тип особистості дитини та стратегії виконання домашнього завдання

Щоб визначити тип особистості вашої дитини, поспостерігайте за тим, як вона робить домашнє завдання і яку стратегію поведінки вибирає.

Використовуйте наші поради, щоб допомогти дитині легко й успішно справлятися з домашніми завданнями.

Прокрастинатор

Тягне до останнього, перш ніж взятися за уроки або великий проєкт.

До чого це може призвести в майбутньому? Дитина боїться діяти, стає тривожною, відмовляється від можливостей.

Що робити:

• розібратися, чи знає дитина матеріал. Якщо є прогалина в знаннях, попросити вчителя або іншого професіонала пояснити ще раз.

• навчити дитину не боятися. Нехай вона розбиває великі проєкти на частини, розподіляє їх по днях. Виконуючи завдання, зазначає, скільки вже готово. Так робота перестає бути складною й непосильною.

• навчити користуватися таймером. Нехай дитина визначить, скільки часу їй потрібно витратити на одне завдання і дотримується заданих рамок. Можна використовувати спеціальні програми в гаджетах, які ведуть облік часу і зроблених завдань.

• підкріплюйте кожен виконаний етап позитивними емоціями (похвалою).

Дитина впирається? Поговоріть з нею про те, як вона почуватиметься, якщо дотягне до останнього моменту, і як - зробивши все вчасно. Візуалізація картини провалу та успіху допоможе взятися за завдання з великим завзяттям.

Перфекціоніст

Дитина-перфекціоніст боїться, що не зможе виконати завдання ідеально або боїться допустити помилку, тому відтягує початок або завершення роботи, намагаючись зробити все на вищий бал. Перфекціонізм - проблема гіперчутливих і обдарованих дітей, але часто прагнення до ідеалу формується під впливом батьків, які завжди незадоволені результатом.

До чого це може призвести в майбутньому? Дитина буде провалювати терміни завдань або витрачати на них занадто багато сил і часу. У дорослому віці перфекціоніст буде втрачати можливості, є ризики вигоряння і втрати мотивації.

Що робити:

• навчити дитину виконувати завдання швидко, не зависаючи на жодному процесі. Тільки після закінчення всієї роботи перевіряти на помилки;

• підбадьорити дитину, запевнивши, що у неї все вийде. Опрацювати тривожність і самооцінку, переконати дитину, що вона чудово впорається.

• навчити дитину утримувати фокус на процесі та доводити його до кінця.

Щоб зняти тривожність щодо правильності виконання завдання, можна використовувати електронні перевіркові додатки.

Дитина-блискавка

Вона все робить дуже швидко, але з помилками. Така особливість характерна для дітей здібних, з високою швидкістю мислення. Зосереджуватися на дрібницях їм важко.

До чого це може призвести? Розумна та грамотна дитина виконує роботу неякісно. Через це, в дорослому віці, вона не просувається по кар’єрних сходах, часто змушена змінювати місце роботи.

Що робити:

• фокусувати увагу дитини на якісному виконанні домашки. Пояснити, що робота виконана тоді, коли перевірена і в ній немає помилок.

• для полегшення перевірки можна використовувати спеціальні програми, калькулятор.

Поясніть, чому важливо виконувати роботу старанно, на прикладах поганого сервісу, неякісних товарів.

Бунтар

Коли треба виконати завдання, починається концерт. Дитина доводить батьків до того, що вони або роблять її роботу замість неї, або здаються: «Ну й не роби!». Бунтарі - розумні, часто амбітні діти, які не бачать сенсу в домашці, їм не вистачає мотивації.

До чого це може призвести? Вже дорослі бунтарі в колективі постійно зривають проєкти, намагаються скинути свою частину роботи на колег.

Що робити?

• сфокусуйте увагу дитини на креативі - нехай вона пропонує свої ідеї, шукає смисли роботи, розбиває її виконання на етапи.

• поясніть на прикладах зі свого життя, що непотрібні, на перший погляд, завдання, необхідно виконувати, щоб перейти до наступного етапу.

Важливо не підкуповувати дитину, обіцяючи їй заохочення за виконане завдання у вигляді солодощів, мультика або грошей. Давайте позитив як похвалу, добрі емоції.

Не лякайтеся і не відступайте, якщо не все вийде з першого разу. Систематичні щоденні дії формують звичку: прийшов, сів, зробив. Отримав порцію позитивних емоцій від своєї родини за виконані уроки - це ще більше закріплює звичку.

Clever Kids - персоналізована програма та жодних домашок

Учні Clever Kids не тягнуть додому купу домашки на «радість» батьків. Всі завдання діти виконують під час уроків і самопідготовки в школі.

Персоналізована програма в Clever Kids розроблена з урахуванням особливостей темпераменту і якостей кожної дитини. Тому всі учні сприймають матеріал, який пояснює вчитель, прямо на уроці й відразу закріплюють його, виконуючи практичні завдання. Вдома діти відпочивають, можуть спокійно пограти, зайнятися улюбленою справою або приємно провести час з батьками.

Приходьте на індивідуальну екскурсію і переконайтеся в тому, що Clever Kids - найкраща інвестиція в майбутнє вашої дитини.

Інші статті блогу
20 Лютого 2024
В БІЗНЕС-ШКОЛІ МІМ СТАРТУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОГРАМИ PRE-MBA!
Ставайте бізнес-лідерами нового формату разом з МІМ!
14 Лютого 2024
OPEN DOORS DAY by Clever Kids!
Шукаєте місце, де ваша дитина зможе розвиватися та весело проводити час? Clever Kids — ідеальний вибір!
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
Зареєструватися
11