Дитина відмовляється їсти - що робити?

Дитина відмовляється їсти - що робити?

Вам знайомі тривога, розгубленість, а іноді й злість, які накочуються, коли дитина відмовляється їсти? Не варто панікувати, вважає Юлія Демиденко, експертка в освіті, президент Clever Kids International Inc., CEO & Founder родини шкіл-садків Clever Kids, авторка освітнього блогу та онлайн-проєкту для батьків Easybaby, щаслива мама чотирьох успішних дітей.

Ще жоден малюк не помер від голоду в будинку, де є турботливі батьки - це підтвердить будь-який педіатр.

В Clever Kids дітей ніколи не змушують їсти! Вони самі з величезним задоволенням вчаться готувати, накривають стіл і з’їдають смачні страви.

Шукаємо причини. Тарілка і влада

По-перше, розберіться, що означає «нічого не їсть». Дуже часто малюки між основними прийомами їжі підкріплюються - то яблучко з печивом, то йогурт, то любляча бабуся пригостить пиріжками з молоком. Калорій в таких перекусах цілком достатньо, щоб покрити енергетичні потреби маленької людини. Цілком природно, що під час обіду вона не хоче їсти суп або другу страву.

По-друге, проаналізуйте, чи є у дитини право вибирати - що з’їсти, чим зайнятися, що одягнути. Якщо свобода вибору обмежується тільки їжею, а в усьому іншому думка дитини не враховується, ймовірно, що за столом вона реалізує свою потребу у владі. І починається: «Не хочу те - не хочу це, дай те, не знаю, що ...»

Усвідомте: намагаючись нагодувати дитину, ви висловлюєте не тільки любов до неї, але й свою владу. «Ніяких ні, ще дві ложки», «Спочатку з’їж кашу, а потім йди гуляти», «Ти вже наївся? Але тарілка повна!». Може, ви судите, орієнтуючись на свій апетит? Дитина, яку змушують з’їсти більше, ніж їй хочеться, перестане розпізнавати сигнали організму про насичення і голод. В майбутньому це шлях до розладів харчової поведінки.

Стратегія апетиту для батьків

Уникнути істерик, нервів і перетворити їжу малюка в задоволення нескладно. Ось кілька секретів:

• Дайте можливість вибору страви. Не хоче кашу - запропонуйте омлет, йогурт або салат. Головне - замінюйте блюдо корисною їжею, а не цукерками, печивом, чипсами та іншими шкідливими продуктами.

• Не підкуповуйте дитину обіцянкою цукерки або інших солодощів за те, що вона з’їсть обід. Дитина змушуватиме себе з’їсти всю порцію і поступово втратить здатність відчувати, скільки їй потрібно їжі, щоб насититися.

• Дозвольте дитині пропустити прийом їжі - тоді уважно стежте, щоб у перерві ніхто з близьких її не підгодував. Перекусивши, малюк знову не захоче їсти.

• Тримайте в будинку певний асортимент корисних продуктів, щоб у дитини завжди був вибір.

• Не дозволяйте під час трапези дивитися мультики або користуватися гаджетом. Тільки їжа і спілкування.

• За столом обговорюйте приємні та цікаві події дня, діліться враженням про страви. Не наголошуйте на тому, що і скільки їсть дитина. Вона з’їсть з великим задоволенням свою порцію, якщо ніхто не робитиме їй зауважень та не дивитиметься в її тарілку.

• Нехай кожен член сім’ї займає своє місце за столом. Постійність заспокоює дитину, а їжа перетворюється в приємний ритуал.

• Не змушуйте малюка залишатися за столом, коли він поїв. Нехай він знає, що ви довіряєте йому самому вирішувати, коли він ситий.

Залучайте дитину до процесу приготування їжі. Починайте з азів - закупівлі продуктів на ринку, в магазині. Розкажіть і покажіть, як виглядають і пахнуть свіжі овочі та фрукти. А потім дозвольте синові чи доньці допомогти вам на кухні. Повірте, якщо дитина разом з вами приготує обід, вона від нього не тільки не відмовиться, а з гордістю розповість друзям, яку смакоту вміє робити.

Принципи харчування в садах-школах Clever Kids

Ваш малюк не надто охоче їсть вдома, і ви хвилюєтеся, чи не буде він голодним в садку? В Clever Kids всі діти їдять з апетитом здорову їжу, приготовлену на власній кухні тільки з органічних сертифікованих продуктів. Про «еталонні» макарони з сосисками, які запивають солодким чаєм зі здобною булкою, можете забути.

Ми організували харчування так, щоб поєднати користь із задоволенням від їжі, а також виховати корисні звички:

1. У школі-садку використовуємо меню для дітей, в залежності від віку і потреб організму, які відрізняються від дорослих.

2. Меню розробили кращі дитячі дієтологи.

3. П’ять видів меню відповідають стану здоров’я і побажанням. Варіанти раціонів в нашому садку-школі - дієта відповідно до рекомендації лікаря, безглютенова дієта, безлактозна дієта, дієта без м’яса, дієта з урахуванням алергії.

4. Враховані всі алергічні реакції та індивідуальні потреби дитини. При оформленні батьки заповнюють докладну анкету, в якій вказують продукти, яким дитина віддає перевагу, протипоказання з медичних причин, продукти, на які є алергія або непереносність (лактоза, глютен). Якщо дитині необхідно індивідуальне харчування, наші кухарі приготують для неї окреме меню. А якщо дитині не подобається якийсь продукт, ми заберемо його з раціону вихованця.

5. Тільки свіжі сезонні органічні продукти. Молочні продукти, м’ясо і птицю ми отримуємо від кращих фермерських господарств. Охолоджену червону рибу від ТМ Флагман нам доставляють прямо з кордону. На столі у дітей завжди свіжі сезонні фрукти та овочі (жодних маринованих). Вода, фільтрована по системі зворотного осмосу, якісна оливкова олія, макаронні вироби з Італії, цільнозернове борошно та органічні крупи - все це основа наших страв.

6. Корисне перекушування для формування правильних харчових звичок. Наприклад, сезонні фрукти три рази в тиждень.

7. Власна професійно обладнана кухня. Навіть випічку і хліб ми готуємо самі! Всі страви, від котлет до булочок, наші кухарі готують щадним способом в пароконвектоматах. Це зберігає насичений смак і всі корисні речовини. Свіжі продукти не затримуються на кухні довше, ніж на 24 години - у нас буває до 5-6 поставок в день, щоб забезпечити максимальну користь.

8. Ми строго дотримуємося всіх санітарних правил і норм. Приготування їжі постійно контролює штатна медсестра і зовнішній незалежний експерт.

9. Це не просто «сіли – поїли». Ми ніколи не змушуємо дітей їсти. Адже їжа - це задоволення від смачних і корисних страв, етикет (культура поведінки за столом) і усвідомлене ставлення до здорового харчування. Ми виховуємо вміння красиво сервірувати стіл, вчимо, як поводитися під час трапези. Діти самостійно розставляють посуд і прибори, вчаться розрізняти смак і аромати страв і обговорюють свої враження з друзями. А після їди самі прибирають посуд. А ще ми регулярно проводимо дні національної кухні, коли діти з кухарями готують найсмачніші страви різних країн. Особливо їм подобається італійський суп «Мінестроне», піца, українські вареники.

10. Дитяча кулінарія. За запитом наших батьків ми організували замовлення харчування, приготованого на кухні Clever Kids, для себе та родини. Послуга дитячої кулінарії Clever Kids ідеально підходить для людей, які стежать за своїм здоров’ям, для мам, які годують та дітей будь-якого віку.

11. У Clever Kids є власний сад і город. Діти допомагають вирощувати овочі, ароматну зелень на грядках у дворі дитячого садка. Тому з величезним задоволенням ласують свіжими салатами та овочевими стравами.

Як ми змогли організувати таке харчування? Нам допомагає активна співпраця з дієтологами, батьками та кращими виробниками продуктів.

Харчування в Clever Kids - наша гордість! Ми створили найкращі умови для розвитку і зростання здорових і задоволених дітей. Запишіться до нас на екскурсію і переконайтеся в цьому самі.

Інші статті блогу
20 Лютого 2024
В БІЗНЕС-ШКОЛІ МІМ СТАРТУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОГРАМИ PRE-MBA!
Ставайте бізнес-лідерами нового формату разом з МІМ!
14 Лютого 2024
OPEN DOORS DAY by Clever Kids!
Шукаєте місце, де ваша дитина зможе розвиватися та весело проводити час? Clever Kids — ідеальний вибір!
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
Зареєструватися
11