Дитячий садок і Covid-19. Як без шкоди для розвитку захистити дітей від коронавірусу

Дитячий садок і Covid-19. Як без шкоди для розвитку захистити дітей від коронавірусу

Пандемія поставила перед батьками безліч питань безпеки: дитині треба гуляти або сидіти вдома, чи йти з дитиною в людні місця, в дитячий садок і школу? Продовжувати вести активне життя або краще ізолюватися? Як діяти грамотно і з користю для дитини, поки коронавірус не взяли під контроль, - рекомендує Юлія Демиденко, експерт в галузі освіти, президент Clever Kids International Inc., CEO & Founder мережі шкіл-садків Clever Kids, автор освітнього блогу та онлайн-проєкту для батьків Easy Baby, мама чотирьох успішних дітей.

Що робити та про що потрібно знати батькам?

Насамперед заспокоїтися самим. Це важливо, адже дитині передається ваш емоційний стан. Спокійно поговоріть про те, що вірусів навколо нас дуже багато, й не всі з них небезпечні. Розкажіть дитині, що коронавірус - це зовсім новий мікроорганізм, про який люди поки мало знають, тому бояться. Але вчені всього світу вивчають його й обов’язково знайдуть способи, щоб контролювати вірус.

Важливо зрозуміти, що в дитячий садок дитину краще вести, а не залишати вдома. Без спілкування з однолітками діти:

• не розвивають навички соціальної взаємодії;

• позбавляються визнання, схвалення та підтримки друзів;

• постійні розмови тільки з дорослими не дають потрібного відчуття спілкування на рівних.

Умови повної ізоляції та «стерильності» не дозволяють імунній системі дитини нормально сформуватися. Коли вона перебуває в дитячому садку, то постійно контактує з різними мікроорганізмами. Імунна система «запам’ятовує» чужинців і знаходиться в стані напруги, щоб при масштабному зіткненні з інфекцією швидко впоратися з нею.

Вам необхідно дізнатися, наскільки строго в дитячому садку, куди ви плануєте вести дитину, дотримуються норм безпеки. Норми прописані в офіційних інструкціях Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти та вимагають:

• щодня вимірювати температуру всім дітям і персоналу перед входом в дитячий садок і через кожні 4 години;

• при виявленні дітей і персоналу з температурою вище 37,2 - ізоляція з одночасним повідомленням батьків або викликом лікаря;

• носіння всіма дорослими членами колективу масок;

• обробки рук антисептиком перед входом в приміщення;

• миття рук з милом не менше, ніж раз на 2 години;

• дезінфекції поверхонь не менше, ніж через 2 години, вологого прибирання не менше 2 разів на день.

Варто дізнатися, наскільки всі вжиті заходи не шкодять дітям. Поцікавтеся, які засоби використовують в дитячому садку для дезінфекції рук, миття підлог і обробки поверхонь. Антисептики не повинні бути на спиртовій основі, а деззасоби не повинні містити хлор. Бактерицидні лампи повинні застосовуватися тільки в тому випадку, якщо приміщення оснащене потужною системою вентиляції, як в Clever Kids.

Як Clever Kids забезпечує високий рівень безпеки й турботи про здоров’я дітей

Аби діти в Clever Kids були здорові, ми дотримуємося санітарних норм, передбачених СанПіН і здійснюємо профілактику Covid-19. В Clever Kids

найголовніше - безпека дітей, їх міцне фізичне і психологічне здоров’я, тому ми робимо набагато більше, ніж прописано в рекомендаціях.

Ми принципово не платимо за довідки про відповідність дитсадка санітарним нормам. Ми забезпечуємо ідеальну гігієну безпечно для дітей:

• мінігрупи та просторі приміщення;

• проводимо кварцування двічі в день, обробку поверхонь, вологе прибирання, дезінфекцію приміщень і території садка. На вході в садок нормою стали антибактеріальні килимки;

• дотримуємося розробленого алгоритму приймання і відходу дітей додому (щоб не допускати скупчення людей), а також процесу навчання і контролю за станом здоров’я дітей і персоналу;

• закуповуємо всі необхідні безпечні дезінфекційні засоби і засоби особистого захисту: безпечні антисептики для обробки рук, розчини для знезараження поверхонь і вологого прибирання, серветки-дезінфектори, медичні маски і рукавички, бахіли, термометри;

• за гігієною на кухні, якістю їжі, чистотою приміщень і води в басейні стежать наша медсестра і незалежний експерт.

• всі бавовняні рушники замінені на паперові. У туалетних кімнатах встановлені тримачі для паперових рушників.

Дітей в Clever Kids ми привчаємо дотримуватися правил особистої гігієни, стежимо за тим, щоб діти не забували їх виконувати. Пояснюємо, чому важливо ретельно мити руки, чистити зуби після їди, не користуватися чужими туалетним приладдям, посудом.

Дітей з ознаками ГРВІ ми в садок не приймаємо. Якщо малюк нездужає вже в садку, медсестра відразу зв’язується з батьками, а до їх приїзду доглядає за ним у медичній кімнаті.

Кожен день вихованців садочка Clever Kids починається з уроку відповідального ставлення до свого здоров’я і контролю за самопочуттям - Mindful self-care. Особливу увагу ми приділяємо дихальній гімнастиці, щоденним прогулянкам на свіжому повітрі.

У раціон дітей входять напої для зміцнення імунної системи:

• настій шипшини;

• чаї - з липою, імбиром, медом, м’ятою;

• свіжовижаті соки.

На перекус у наших дітей завжди свіжі сезонні фрукти. Вихователі стежать, щоб діти пили достатню кількість рідини.

Організувати й забезпечувати режим підвищеної чистоти й турботи та протистояти пандемії непросто. Але ми прагнемо до того, щоб дитсадок і школа повноцінно працювали, щоб батьки спокійно приводили до нас дітей і знали - тут роблять максимум для підтримки і зміцнення їх здоров’я.

Переконайтеся самі, що Clever Kids - абсолютно безпечне для дітей місце! Записуйтеся і приходьте на індивідуальну екскурсію з директором дитячого садка і школи!

Інші статті блогу
05 Жовтня 2021
Як визначити таланти та здібності дитини
Пам’ятаєте, як в дитинстві нас запитували: «Ким хочеш стати?». А ми відповідали невлад: «Космонавтом, лікарем, вчителем». Батьки схильні до того, щоб визначати спеціалізацію дитини з раннього дитинства і наполягати на розвитку одного таланту. Не поспішайте - інтереси дитини тільки формуються.
26 Серпня 2021
Басейн для здоров’я дитини
Яка дитина не любить воду, а батьки не мріють, щоб їхня дитина впевнено плавала? Заняття плаванням зміцнюють м’язи всього тіла, розвантажують хребет, вода й дихальні вправи добре впливають на нервову систему та імунітет. Діти обожнюють воду! В Clever Kids навіть найменші вчаться плавати разом з тренером. І вміють! Знають і дотримуються правил безпеки на воді, освоюють різні стилі плавання.
28 Липня 2021
Я сам: самодисципліна, самомотивація, самостійність
Як батьки, ви напевно хочете, щоб ваша дитина росла самостійною. Водночас ви не хочете включати авторитарні методи виховання, а чекаєте, поки «вона сама», коли «підросте». Але час летить, а ініціативи у дитини не додається. Чому так?