До дитячого садка - за здоров’ям!

До дитячого садка - за здоров’ям!

«Дитячий садок без хвороб не буває». Такий стереотип міцно сидить в головах багатьох батьків. Але досвід Юлії Демиденко, мами чотирьох дітей і експертки в освіті, президента Clever Kids International Inc., CEO & Founder родини шкіл-садків Clever Kids, авторки освітнього блогу та онлайн-проєкту для батьків Easybaby, показує, що це зовсім не так.

Адаптація дитини без частих хвороб можлива. Для цього потрібно дотримуватися кількох умов. Головна з них - постійна і комплексна турбота про здоров’я вихованців. Система зміцнення здоров’я малюків охоплює кілька важливих пунктів, яких ми строго дотримуємося в дитячих садках Clever Kids.

Фізичне здоров’я

Імунітет безпосередньо залежить від того, наскільки фізично розвинена і загартована дитина. Тому в Clever Kids дітвора гуляє в будь-яку погоду. На майданчиках обладнані комфортні павільйони з натурального дерева, де

можна сховатися від дощу або снігу. У шафках завжди є змінний одяг, принесений батьками. Вихователі та вчителі уважно стежать, як одягнені і як почуваються діти.

Під час прогулянок вихователі грають з дітлахами в рухливі ігри, роблять зарядку. Спортивні заняття проводяться і в приміщенні, з ходьбою по масажних килимках. Заняття починаються з короткої розминки. У розпорядок дня входить комплекс вправ після сну, а ранок в садку починається з дихальної гімнастики.

Заняття в басейні обожнюють всі. Їх в Clever Kids два - критий в приміщенні та відкритий на вулиці. Влітку діти бігають босоніж по камінню, граються на траві, обливаються водою.

Якість харчування

Якісне харчування - основа здоров’я і гармонійного розвитку дитини. У дитячому садку Clever Kids раціон повністю покриває потребу організму, що росте, в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах та мікроелементах.

Меню в Clever Kids складають максимально персоналізоване. Батьки заповнюють детальну анкету, в якій вказують харчові переваги малюка і необхідні заборони. Дітям, у яких є особливі вимоги щодо їжі, надаємо дієтичне меню (лікувальні столи, безлактозні, безглютенові страви) або готуємо вегетаріанські страви.

Ми не тільки пропонуємо корисну їжу, але стежимо за тим, наскільки вона апетитна. У раціоні обов’язково є корисні для імунітету напої:

• свіжі соки

• чай з липою, м’ятою, імбиром, медом

• настій шипшини.

Вихователі стежать за тим, щоб діти дотримувалися питного режиму.

Гігієна і чистота в приміщеннях

Ідеальне санітарний стан дитячого садка - один з найважливіших чинників підтримки здоров’я дітей різного віку.

Найменші знайомляться зі світом через дотики, пробують предмети «на зуб». Дошкільнята теж повинні бути максимально захищені від небезпечних мікробів.

Тому ми вважаємо, що миття підлоги та санітайзера на вході недостатньо. Кожен, хто приходить в дитячий садок, одягає бахіли, а під час карантину - маску. Діти носять змінний одяг і взуття.

Вкрай важливо, щоб в дитячому садку було чисте повітря. Для прибирання приміщень, дезінфекції санвузлів ми використовуємо безпечні для дихальних органів дітей засоби, які не викликають алергію.

Протягом дня кімнати кілька разів провітрюються, постійно контролюється вологість повітря. Щоранку, а також під час прогулянки і денного сну ігрові та навчальні кімнати кварцують.

Вихователі привчають малюків дотримуватися гігієнічних правил. Навіть найменші добре знають, що потрібно мити руки після прогулянки, туалету і перед їдою, що не можна брати їжу з чужої тарілки або пити з чашки сусіда по столу.

Один з важливих аспектів безпеки дітей - використання екологічних матеріалів. Групи Clever Kids обладнані якісними дерев’яними меблями. Ми зібрали велику колекцію іграшок з натуральних матеріалів. М’яких іграшок в саду немає.

Супровід медиків

Штатна медсестра дитячого садка мережі Clever Kids стежить за здоров’ям співробітників і вихованців. Вона оглядає вранці всіх дітей. Помітивши перші ознаки хвороби, ізолює дитину і зв’язується з батьками. Так ми запобігаємо зараженню інших дітей в групі.

Вихователі володіють прийомами першої допомоги в екстрених ситуаціях. При необхідності вони діють відповідно до протоколу.

Двічі на рік дітей оглядає педіатр. Весь колектив також проходить профогляд не рідше 1 разу на 6 місяців. У дитячий садок приймаються щеплені діти і ті, які суворо дотримуються індивідуального графіку вакцинації. Імунізацію проходять і всі співробітники дитячого садка.

Психологічне здоров’я

Дитина рідко хворіє, якщо в садку почувається комфортно. Тому ми дбаємо про те, щоб наші вихованці не відчували стрес і страх.

Найбільш емоційно складний період - адаптація до садка. Щоб малюк звик до нового місця і людей, ми підтримуємо його всією командою. При

необхідності наш штатний психолог допоможе знайти проблемні моменти і дасть рекомендації щодо їх подолання вихователям й батькам.

У тому, що садок Clever Kids - дійсно, краще місце для розвитку здорової дитини, можна переконатися особисто. Записуйтеся на сайті або телефоном і приходьте на екскурсію!

Інші статті блогу
22 Липня 2021
Чи готова дитина до школи?
«Коли віддавати дитину в школу?» - вкрай дражливе питання. Перед батьками постає проблема: як зрозуміти, чи готова дитина до школи? І як їй допомогти успішно підготуватися до першого класу?
19 Липня 2021
Як допомогти дитині полюбити читання і захопитися книгами. Покрокова інструкція
Багато батьків серйозно турбуються про те, щоб дитина навчилася читати якомога раніше. Вважають, що потрібно навчити її букв, і бажано до трьох років, а ще краще до року. Навіть якщо дитина знає всі букви, це не означає, що вона охоче читатиме книги та розумітиме навіщо це робити.
14 Липня 2021
Святкуємо досягнення. Чому важливо відзначати маленькі перемоги дитини?
Усі батьки мріють, щоб їх діти виросли успішними, розумними, здоровими, розвиненими. Але в прагненні до цього та постійному розрулюванні проблем часто забувається важливе - вміння радіти успіхам.