Гаджети для дітей - корисна розвага чи шкода? Як знайти золоту середину

Гаджети для дітей - корисна розвага чи шкода? Як знайти золоту середину

Гаджет в руках дитини - порятунок для батьків. Досить дати пристрій з яскравим екраном - малюк перестає плакати, його можна нагодувати і одягнути, а батьки можуть спокійно випити чашку кави. Однак наскільки корисні гаджети? Які доводи наводять вчені й лікарі? Використання дітьми гаджетів потрібно обмежувати, вважає Юлія Демиденко, експертка в освіті, президент Clever Kids International Inc., CEO & Founder родини шкіл-садків Clever Kids, авторка освітнього блогу та онлайн-проєкту для батьків Easybaby, щаслива мама чотирьох успішних дітей.

Вплив на здоров’я

Результати наукових досліджень показують, що мобільні пристрої не кращим чином впливають на дитячий організм:

· Гаджети шкодять зору не тільки через випромінювання, яке йде від екранів. Щоб очі залишалися здоровими, необхідно постійно міняти фокус, віддаляти, наближати, зміщувати об’єкт в різні боки. Коли дитина зосереджена на екрані, такого не відбувається, її очі практично не рухаються, що призводить до короткозорості. Прилипнувши до екрана, малюк моргає не частіше 3-4 разів на хвилину - цього недостатньо, щоб сльоза зволожувала рогівку і підтримувала її в нормальному стані.

· Смартфони - джерело неіонізуючого випромінювання на рівні 2В. За інформацією Американського онкологічного товариства, енергія, яку випромінюють смартфони, може стати причиною пухлин мозку, злоякісних новоутворень в області шиї та голови.

· Діти набирають зайву вагу через те, що багато часу практично не рухаються або звикають їсти, дивлячись в екран.

Гаджет - далеко не найкраща няня для дитини. Без безпосереднього спілкування з реальною людиною у дітей не розвивається емоційна сфера, вони не вміють зчитувати емоції. Пізніше це може ускладнити комунікацію з іншими людьми в підлітковому і дорослому віці.

При частому використанні гаджета у дитини формується залежність від електронного пристрою, проявляється підвищена нервозність, агресія.

Скільки часу з гаджетом не зашкодить дитині

Час, проведений біля екрана, необхідно обмежувати в залежності від віку:

· дітям до 2 років гаджети взагалі не потрібні;

· з 2 до 4 років дитині можна подивитися мультик на великому екрані або позайматися з кнопковою іграшкою, але не з телефоном або планшетом;

· в 4-6 років - дозволено дивитися мультики не довше ніж 40 хвилин;

· в 6-8 років - не довше 60 хвилин з урахуванням мультфільмів і телепередач.

Бажано влаштовувати дні без гаджетів, щоб це не перетворилося на щоденну звичку.

Вашу дитину не відірвати від гаджета? Закладаємо корисні звички

Батьки можуть знизити вплив гаджетів на життя своїх дітей, дотримуючись нескладних правил.

1. Вкрай важливо стежити за тим, щоб дитина під час занять з гаджетом не перемикалася на щось інше. Особливо шкідливо годувати під цікаве відео або мультик. Звичайно, малюк охоче поглинатиме їжу, але розучиться контролювати насичення. Це підвищує ризик виникнення РХП (розладів харчової поведінки) в майбутньому.

2. Мама з татом можуть і зобов’язані контролювати не тільки тривалість перегляду, але й контент. Для цього існують спеціальні програми батьківського контролю.

3. Дати або не дати гаджет дитині - вирішуєте тільки ви, а не дитина, намагаючись тиснути на дорослих істериками. Для дошкільника і молодшого школяра планшет або електронна гра повинні бути тільки заохоченням за виконане вчасно завдання або допомогу по дому.

4. Давати смартфон або планшет в школу не варто. На перервах діти повинні спілкуватися, рухатися, відпочивати, а не залипати в екрані.

І ще одне правило. За 2 години до сну - відкласти всі гаджети. Тоді нервова система встигне розслабитися, дитина швидко засне і добре відпочине.

Гаджети в садках і школах Clever Kids. Наші правила

В Clever Kids діти не приносять гаджети зовсім. У нас це закон.

Всі контакти між батьками та дітьми відбуваються через вихователів.

У школі Clever Kids є уроки IT з планшетами - у кожного учня є персональний iPad для занять. На них діти самостійно створюють інтерактивні презентації, мультфільми, ігри, які потім презентують класу на інтерактивній дошці.

Також в Clever Kids є свій медіацентр Clever Times. Діти за допомогою гаджетів записують інтерв’ю з відомими спортсменами, письменниками, артистами, яких ми запрошуємо в гості. Наші школярі пишуть статті, готують фотозвіти та матеріали до друку.

Самостійна робота учнів нашої школи передбачає 20 хвилин використання планшета. Щоб укластися в цей час, діти заздалегідь прописують план роботи з гаджетом і строго його дотримуються.

Кожна дитина в Clever Kids знає - гаджет потрібний для навчання. А для відпочинку та розваг є безліч цікавіших і корисних занять. Віддаючи дитину в Clever Kids, ви можете бути впевнені - тут ми привчаємо працювати з гаджетами безпечно для здоров’я, з користю для розвитку і самодисципліни.

Інші статті блогу
22 Липня 2021
Чи готова дитина до школи?
«Коли віддавати дитину в школу?» - вкрай дражливе питання. Перед батьками постає проблема: як зрозуміти, чи готова дитина до школи? І як їй допомогти успішно підготуватися до першого класу?
19 Липня 2021
Як допомогти дитині полюбити читання і захопитися книгами. Покрокова інструкція
Багато батьків серйозно турбуються про те, щоб дитина навчилася читати якомога раніше. Вважають, що потрібно навчити її букв, і бажано до трьох років, а ще краще до року. Навіть якщо дитина знає всі букви, це не означає, що вона охоче читатиме книги та розумітиме навіщо це робити.
14 Липня 2021
Святкуємо досягнення. Чому важливо відзначати маленькі перемоги дитини?
Усі батьки мріють, щоб їх діти виросли успішними, розумними, здоровими, розвиненими. Але в прагненні до цього та постійному розрулюванні проблем часто забувається важливе - вміння радіти успіхам.