М'яка адаптація до дитячого садка

Адаптація потрібна кожній дитині
Яким би чудовим не був садок – це нове оточення, нові для дитини люди (великі й маленькі), звикання до яких не завжди може проходити легко й рівно навіть у найбільш товариського і відкритого малюка. Особливо, якщо батьки (і педагоги) не знають, як правильно допомогти дитині прийняти нові умови.
Спеціально для цього в Clever Kids розробили процедуру м'якої адаптації. Це злагоджені спільні дії педагогів, психолога та батьків, що дозволяють протягом 2-6 тижнів зацікавити дитину в відвідуванні садка без психоемоційних травм.
М'якою адаптація називається тому, що залучення дитини в простір і колектив відбувається шляхом формування у неї довіри до них.
Крім того, це перший великий успіх дитини – вона змогла відпустити батьків і влилася у свій перший колектив.
Орієнтація на налаштованість дитини
Все начинается со знакомства ребенка с обучающим пространством, во время которого определяется, насколько он готов посещать садик или школу.
Адаптація відбувається крок за кроком у залежності від настрою й готовності дитини рухатися далі.
Етапи адаптації:
дитина разом із батьками приєднується до прогулянки в садку;
введення в клас і знайомство з колективом;
дитина залишається одна на кілька годин;
дитина залишається одна до обіду;
дитина залишається на сон, але відразу після цього її забирають батьки;
дитина залишається одна на цілий день.
На період адаптації наша команда розмовляє з дитиною в тій же манері, що і батьки, і малюк сприймає нове оточення більш приязно. Створюючи затишні для дитини умови, ми вибудовуємо з нею довірчі стосунки і налаштовуємо її на відвідування садка із задоволенням.
Основний процес адаптації триває перші
тижні
Терміни повної адаптації варіюються індивідуально для кожної дитини. В цілому, адаптація триває 6-8 тижнів, за умови, що вона не буде перервана.
Допомога першокласникам

Ми приділяємо особливу увагу першокласникам, щоб допомогти їм адаптуватися до більш серйозного розпорядку дня і навчального навантаження.

А батькам підказуємо, як підтримати й мотивувати дитину на успішне навчання, допомогти їй подолати тимчасові труднощі.
Підтримка батьків
Адаптація – це робота не тільки всієї команди садка і малюка, але і його батьків. Вони повинні бути готові його відпустити. Діти чутливі до настрою батьків, тому якщо дорослі вагаються, то період адаптації затягується.
Важливо, щоб батьки створювали в дитини позитивні асоціації, пов'язані із садком. А також виконували рекомендації команди садка:
  • перебували в спеціально відведеній для них зоні або поза класом, не втручаючись у навчальний процес, привчаючи дитину переключатися на педагога або вихователя;
  • не виходити з класу, не попередивши малюка – це порушує довіру між батьком і дитиною та затягує процес адаптації;
  • не переривати процес адаптації, інакше його доведеться починати спочатку.
Батьки найкраще знають свою дитину, тому вони повинні тісно співпрацювати з педагогами та вихователями. Їм слід заздалегідь проговорити, як педагог має діяти в тій чи іншій ситуації з дитиною: перед сном або якщо малюк не хоче їсти.
Адаптація закінчується тоді, коли дитина спокійно відпускає батьків і з задоволенням йде в садок або школу.
Залишилися питання?
Залиште Ваші контактні дані
й ми обов'язково з Вами зв'яжемося!
Відгуки
Дякую Юлія за таку фантастичну ідею. Коли, я почула про формат новорічних свят, я була не просто здивована.... я згадала всі наші попередні казкові свята, які проходили в дивовижній атмосфері, єдине питання було - навіщо змінювати? Було розчарування. Я не розуміла, як це буде. Коли моя донечка отримала слова ( а це була проза, не вірш....) я була в розпачі. Як це можливо вивчити, це не цікаво!!! Але коли я побачила оченята сповнені радості та гордості за те, що вона буде артисткою, а її роль Дівчинка Герда, я здивувалася, але все одно була впевнена, що після свята, я скажу, що цей формат не цікавий!!! І ось свято!!! Це було щось неймовірне!!!! Кожна дитина відчула себе артистом, кожен не просто розказував вивчені слова, всі діти отримували задоволення, а це головне!!!! Дякую вихователям, які провели титаничну роботу. Дякую за декор садочка, він був неймовірний!!! Хотілось сказати, що цей формат не сподобався, але ні. Як завжди Ви зуміли здивувати!!!! Дякую Вам за те, що не зважаючи на те, що Ви найкращій садок, не заспокоюєтесь, застосовуєте нові формати, дивуєте. Дякую всій команді садочку, Ви найкращі!!!
Анна Василенко
Нашей интернациональной семье выдалось несколько раз переезжать, меняя города и страны. В связи с этим нашему сыну Алексу (5 лет) пришлось три раза менять детские садики. Clever Kids, бесспорно, самый лучший из всех. Здесь мы получили высокий профессионализм персонала, индивидуальный подход к каждому ребенку, бережное, внимательное отношение педагогов, отличное питание, интересные развивающие занятия, наличие бассейна, регулярные беседы с преподавателями и психологом о развитии ребенка и многое другое. У Алекса здесь много друзей и он обожает педагогов. Благодарим педагогов Discovery B Татьяну, Анастасию и Катерину за заботу и тепло, которым они изо дня в день окружают детей! Процветания и развития этому прекрасному детскому садику!
Раньше смотрела с детьми их любимых "Малышариков" и задавалась вопросом: а где же своим двум найти такой вот садик с качественным пространством, корректными педагогами и грамотным подходом к потребностям и потенциалу каждого малыша… Ну вообщем все как демонстрирует этот мультфильм, создавая противоречие нашей реальности. И вот оно… Испробовав различные варианты государственных и исследовав разные частные садики, Clever Kids дал сразу же ответ поставленной задаче, а вместе с этим развеял миф о том, что не только в Европе, но и у нас есть достойное дошкольное образование. Реально очень тяжело изложить кратко весь восторг этому садику. Так и хочется пройтись отдельно по всем пунктам качества: педагоги-питание-воспитание и т.д., но весь отзыв выливается в оду или в статью, которую, боюсь, могут к бескорыстному мнению и не зачислить :) Одним предложением, Clever Kids – это не просто детский сад, а Центр Формирования Интеллигентного Поколения, которое умеет слушать, слышать, толерантно договариваться и другие черты, которые малышам закладывают с детства не сколько для лидерства, но для качества души и ясности рассудка. Для всех, кто ищет свой детский сад, искренне советую всего один раз прийти в Clever Kids. Уверена, задержитесь здесь надолго. Здесь точно найдете душевное спокойствие родительского образовательного долга и подарите радость детям каждое утро на позитиве бежать в садик. :)
Наш любимый детский сад! Платон ходит сюда 3 года и любовь к саду за это время только растет. Главный показатель – ребенка сложно забрать в 19:00 с территории сада домой :-). Спасибо большое основателям, директору Людмиле, воспитателям (Елена, Наташа, Анастасия, Татьяна, Катя...), няням, педагогам, логопеду, психологу, поварам и всем, кого не упомянула, за душевность, отзывчивость, за добрую, комфортную атмосферу! Вы – прекрасны! Вы делаете важный вклад в будущее нашей страны!
Olha Kutsovska
Всем добрый день. Хотим поблагодарить команду Clever Kids и, особенно, воспитателей группы Evreka за любовь, заботу и развитие нашей доченьки Соломии. Мы весь год со спокойным сердцем приводили ребенка в сад, не прекращая радоваться и восхищаться ее успехам! Всегда опрятную, довольную, сытую:-) и счастливую мы забирали ее домой и готовились дома к новому дню в Clever Kids. Ежедневный фотоотчет в детском дневнике, согласованное меню, плавание, праздники и конференции с родителями наполняли не только жизнь ребенка, но и нашу. Большое спасибо нашим девочкам: Лиле, Вале, Алине, Ане, Оксане, Лене и Оле. С вами всегда было спокойно оставлять Солю!!!! Мы будем очень сильно по вам скучать!!!!
Мы перешли в Сlever Kids, когда сыну было 5 лет – ровно год назад. И за этот год мы увидели колоссальное развитие и глубокие знания у Марка, а главное – интерес ко всему новому. Наличие бассейна очень подкупает, ведь при всей загруженности и родителей, и ребенка совсем нет времени отдельно возить на занятия. Марк за год отлично научился плавать и у него абсолютно нет страха воды). Также я благодарна психологу сада Полиновской Виктории за беседы и готовность проработать необходимые моменты в адаптации ребенка. На сегодняшний день мы приняли решение остаться в школе при Clever Kids. Спасибо за заботу, знания и поддержку нашего ребенка. С благодарностью, родители Сушко Марка, 6 лет.
Анна Василенко
Aleksandra Goldys
Антонина Дубограй
Olha Kutsovska
Anna Rud
Anna Sushko
Зареєструватися
11