Навчаємо вчитися. Як навчити дитину вчитися самостійно, успішно та свідомо?

Навчаємо вчитися. Як навчити дитину вчитися самостійно, успішно та свідомо?

Уявіть, ви відправили вашого першокласника до школи, та з добрих намірів допомагаєте йому з домашнім завданням. Перевіряєте, контролюєте, виправляєте помилки, нависає над дитиною, поки вона терпить і мріє, щоб все це закінчилося. Але що далі? Як довго ви готові контролювати вашу дитину, перш ніж переконаєтеся, що вона може вчитися самостійно?

Хочете перестати стояти над дитиною й витрачати час на перевірку (а іноді - і виконання) її завдань? Хочете, щоб дитина почала вчитися самостійно без контролю і нагадувань, щоб вона була мотивована вчитися й самостійно дізнаватися нове? Саме про це - звичка вчитися вчитися, яку називають однією з головних навичок 21 століття.

Чому навичка вчитися настільки важлива для дітей, і для чого її освоювати вже з перших класів - про це розповідає Юлія Демиденко, СЕО та засновник родини дитячих садків-шкіл Clever Kids, президент Clever Kids International Inc., мама чотирьох успішних дітей.

Що таке вміння вчитися

Світ змінюється стрімко. Велика частина шкільних знань застаріла або застаріє тоді, коли сьогоднішні першокласники стануть випускниками. Понад 50 професій, затребуваних сьогодні, зникнуть в найближчі 10 років, замість них з’являться нові. Вчитися доведеться все життя, і робити це максимально ефективно. Тому навички вчитися вчитися та освоювати нове важливі в будь-якому віці.

Коли знаєш, як вчитися, невідоме завдання не відбиває бажання. Дитина, яка вміє вчитися, не побоїться взятися за будь-яке завдання. Вона керується чітким алгоритмом дій, як прийти до результату:

• складає план виконання завдання і розбиває його на частини;

• визначає, з чого почати - з легкого або складного;

• вміє вникнути навіть в незнайомий предмет;

• готує необхідні ресурси;

• якщо потрібно - не боїться просити про допомогу, коли сама перепробувала всі відомі їй способи.

Навичка вчитися включає кілька компонентів:

• вміння критично мислити та аналізувати - щоб проводити глибокий аналіз чого-небудь, сперечатися, спираючись на логіку і докази, робити висновки та на їх підставі знаходити розв’язання проблеми;

• вміння креативно мислити - знаходити нові шляхи вирішення завдань, генерувати ідеї, створювати нове на основі вже наявних даних або з нуля;

• навички планування та організації - ставити цілі, планувати, готувати ресурси, визначати прогрес, робити нотатки й контролювати витрати часу;

• навички роботи з інформацією - як працювати з текстом, щоб вибирати необхідний матеріал, ставити питання, уточнювати, чи правильно все зрозумів;

• навички спілкування - здатність уважно слухати співрозмовника і ставити питання, доносити ідеї максимально зрозумілою мовою;

• навички роботи в команді - здатність домовлятися, чути й поважати один одного, розподіляти завдання і працювати над одним завданням разом, ухвалювати узгоджені рішення, розділяти відповідальність за результат.

Уміння вчитися – це також здатність стежити за часом, чітко дотримуватися таймінгу. Той, хто володіє умінням вчитися, знає: треба працювати поетапно, відзначати виконане, в ході роботи робити нотатки, відповідати за виконання наміченого.

Уміння вчитися розвиває навички, які знадобляться дитині не тільки в школі, але й в дорослому житті.

Як діти вчаться вчитися в Clever Kids

В Clever Kids вміння вчитися ми плекаємо з перших днів шкільного життя. Розвиток досвіду сприяє формуванню у дітей усвідомленого ставлення до навчання і підтримує інтерес до навчання.

Навичка розвивається не як окремий предмет, а вбудована в уроки. Будь-яка робота починається з організаційних моментів. Наприклад, при роботі з текстом діти запитують, уточнюють, щоб все правильно зрозуміти. При роботі в команді вміння вчитися допомагає домовлятися, чути та поважати один одного, брати рівнозначну участь, дає розуміння, що двоє або троє - краще, ніж один.

Діти в Clever Kids активно беруть участь в навчальному процесі:

• під керівництвом вчителя кожна дитина розробляє власний план на день;

• вчаться працювати з різними джерелами інформації (словниками, довідниками, графічними матеріалами, зошитами, підручниками);

• відповідально працюють над досягненням поставлених завдань;

• вчаться оцінювати себе самостійно і об’єктивно, розуміти, що потрібно поліпшити;

• обов’язково закріплюють результат - відзначають успіхи, святкують досягнення.

Батьки та вчителі ніколи не обговорюють результати та процес навчання без дитини. Розуміння дитиною своїх сильних і слабких сторін, об’єктивна думка про себе для нас важливіше, ніж оцінка від учителя, яка часто перетворюється на «діагноз».

Кожен учень, крім загального річного плану, дотримується персоналізованого плану. Він складений з урахуванням особливостей дитини, її здібностей, характеру, вміння контролювати емоції та взаємодіяти з іншими дітьми, вчителями.

Персональні завдання знімають побоювання дитини, що вона відстане від однолітків в певному предметі або занудьгує, якщо засвоїть матеріал швидше однокласників.

Діти в Clever Kids вчаться за найкращими методиками. Учні опановують знання, кількість і якість яких значно перевищує обсяг, передбачений стандартною шкільною програмою. Але, головне - роблять це з інтересом і задоволенням.

В Clever Kids ваша дитина полюбить вчитися, буде вчитися із задоволенням без примусу й контролю, знатиме і вмітиме більше своїх однолітків. Вам точно не доведеться витрачати час на перевірку домашніх завдань - в школах Clever Kids їх немає, діти справляються з усіма завданнями в школі.

Хочете переконатися? Записуйтеся на індивідуальну екскурсію і дізнайтеся, як ми #РостимоВеликих в садках і школах Clever Kids.

Інші статті блогу
20 Лютого 2024
В БІЗНЕС-ШКОЛІ МІМ СТАРТУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОГРАМИ PRE-MBA!
Ставайте бізнес-лідерами нового формату разом з МІМ!
14 Лютого 2024
OPEN DOORS DAY by Clever Kids!
Шукаєте місце, де ваша дитина зможе розвиватися та весело проводити час? Clever Kids — ідеальний вибір!
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
Зареєструватися
11