Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи

Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи

Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?

Поради батькам майбутніх першокласників дає Юлія Демиденко - експерт в освіті, автор онлайн-проєкту для батьків Easy Baby і щаслива мама чотирьох дітей.

Шпаргалка для батьків

· Проявляйте терпіння, увагу та підтримку не на словах, а на ділі. Спершу постарайтеся проводжати дитину до школи та зустрічати з занять. Уважно вислуховуйте все, чим ділиться з вами син або дочка. Дрібниць в таких розповідях не буває. Не обмежуйтеся питаннями: що було на уроках? Що давали на обід? Не забувайте про слова підтримки: «Ти впораєшся», «У тебе все вийде».

· Спостерігайте за настроєм малюка - це головний показник адаптації першокласників до школи. Якщо дитина стала замкнутою і плаксивою, втратила апетит і бажання ходити в школу, пора бити тривогу. З’ясуйте причину поганого настрою. Можливо, школяр не зміг знайти спільну мову з однокласниками? Можливо, справа в спілкуванні з учителями? А може, навантаження занадто велике?

· Продумайте організаційні моменти. Готуйтеся до школи з вечора - плавно привчайте дитину складати портфель. Спочатку все робіть разом, потім поступово передавайте дитині можливість виконувати підготовчі роботи самій, а разом тільки перевіряйте. І обов'язково хваліть! Також варто готувати одяг з урахуванням погоди й настрою. Сплануйте ранковий підйом і ритуали так, щоб не поспішати та не підганяти дитину - позитивний початок дня дуже важливий! Дитині, яка тільки що прокинулася, важливо бачити вашу посмішку й чути лагідний голос, а

не суцільні окрики та «бігом». Придумайте разом з дитиною позитивні афірмації для початку дня - «Здрастуй, світ!», «Сьогоднішній день принесе мені все найкраще!» - або будь-яку іншу. Головне, щоб фраза подобалася дитині й була вашим загальним девізом.

· Мотивуйте на навчання, не зациклюючись на оцінках. Пам’ятайте, що мета школи та вчителів - розкривати потенціал учня, а не виставляти відмітки. Підтримуйте в першокласникові прагнення вчитися, але не лякайте його страшними наслідками в разі невдачі.

· Встановіть позитивний контакт з учителем. Це допоможе отримувати регулярний зворотний зв’язок і вчасно розв’язувати питання, які виникають.

· Не забувайте про відпочинок. Першокласники - як і раніше малюки, які потребують рухливих ігор та розваг. Влаштовуйте вдома веселі перерви, вибирайтеся разом в парк, кіно, музеї.

Школа Clever Kids - кращий досвід для вашого першокласника

Поради батькам першокласників допоможуть вам створити вдома комфортне середовище для адаптації дитини до школи. Саме атмосфера в школі в перший рік навчання закладає інтерес і прагнення до знань на багато років вперед. Нам важливо, щоб діти сприймали школу як місце розвитку, відкриттів, місце, де тебе почують, підтримають і допоможуть. Ми подбали про м’яку та комфортну адаптацію першокласників. У школах Clever Kids до кожної дитини ставляться з повагою й турботою.

Як ми допомагаємо малюкам адаптуватися до першого класу:

· Визначаємо готовність до школи. Ми створили квест-текст у форматі захопливої гри. Такий квест допомагає оцінити готовність дитини до школи, виявити слабкі місця й дати рекомендації батькам, як підготувати дитину до успішного початку навчального року.

· Даруємо увагу і підтримку. Наша команда, а це педагоги, логопед і психолог, стежить за тим, наскільки комфортно малюкові і як протікає адаптація. При необхідності ми коригуємо підхід.

· Постійно контактуємо з батьками. Ми готові допомогти в будь-якій ситуації, і регулярно консультуємо з питань навчання і психологічних моментів.

· Грамотно розподіляємо навантаження. Емоційні, інтелектуальні та фізичні навантаження в Clever Kids збалансовані та чергуються з урахуванням вікових особливостей. Дитина не втомлюється і встигає виконати всі завдання в школі, щоб удома спокійно відпочивати з рідними.

· Використовуємо персоналізовані навчальні плани. Школяр має індивідуальну програму, яка орієнтована тільки на його результати. На «середні показники» ми не рівняємося.

· Створюємо позашкільне навантаження. В Clever Kids першокласники не тільки отримують знання з основної навчальної програми, а й відвідують творчі, інтелектуальні, спортивні студії згідно зі своїми інтересами.

Допоможіть своєму першокласнику адаптуватися до школи та розкрити свої здібності й таланти! Приходьте на екскурсію в Clever Kids і проживіть з нами один день навчання. Так ви самі оціните всі переваги нашої школи!

Інші статті блогу
01 Лютого 2022
Як навчити дитину читати, писати й думати англійською
«Хочу, щоб дитина вільно читала й говорила англійською!» - заявляють батьки й школярів, і малюків. Впевнене знання англійської обов’язкове для освіченої та успішної людини. Без володіння англійською неможливо вступити до престижного університету або влаштуватися на перспективну роботу, складно спілкуватися в інтернеті або під час подорожей.
05 Жовтня 2021
Як визначити таланти та здібності дитини
Пам’ятаєте, як в дитинстві нас запитували: «Ким хочеш стати?». А ми відповідали невлад: «Космонавтом, лікарем, вчителем». Батьки схильні до того, щоб визначати спеціалізацію дитини з раннього дитинства і наполягати на розвитку одного таланту. Не поспішайте - інтереси дитини тільки формуються.
26 Серпня 2021
Басейн для здоров’я дитини
Яка дитина не любить воду, а батьки не мріють, щоб їхня дитина впевнено плавала? Заняття плаванням зміцнюють м’язи всього тіла, розвантажують хребет, вода й дихальні вправи добре впливають на нервову систему та імунітет. Діти обожнюють воду! В Clever Kids навіть найменші вчаться плавати разом з тренером. І вміють! Знають і дотримуються правил безпеки на воді, освоюють різні стилі плавання.