Що робити, якщо дитина не хоче йти в дитячий садок

Що робити, якщо дитина не хоче йти в дитячий садок

Ваш ранок починається з капризів і небажання дитини йти в дитячий садок? Ви відразу панікуєте - що ж робити? Головне - зберігати спокій

Якщо ви впевнені, що в дитячому садку вашій дитині добре, подобається грати з друзями, а ви довіряєте вихователям, скористайтеся порадами Юлії Демиденко - мами чотирьох дітей, експерта в галузі освіти, автора освітнього блогу та освітнього проєкту для батьків Easybaby.me, президента Clever Kids International Inc., CEO & Founder сім’ї шкіл-садків Clever Kids.

Що робити?

1. Постарайтеся перемкнути увагу дитини: «Я тебе чудово розумію, мені теж хочеться відпочити. Тому я чекаю вихідних, коли ми відкриємо нову гру, погуляємо в парку. Пам’ятаєш, ти хотів покататися на нових гойдалках?».

2. Створіть ритуал підйому і збору в садок. Всією сім’єю складіть план ранкових справ, нехай дитина сама позначає смайликами кожен день, коли вдалося швидко і весело зібратися. Радійте успіху разом, а якщо щось пішло не за планом, не дорікайте. Підтримайте дитину словами: «Я точно знаю - завтра все вийде! Ми спробуємо інакше».

3. Не пасуйте перед ранковою істерикою, не починайте нервувати. Спокійно скажіть: «Я знаю, що тобі не хочеться вставати й збиратися. Мені теж це не подобається, але мені слід йти на свою роботу, а тобі - на свою, в садок. А ввечері ми зможемо пограти, розповісти один одному, що цікавого й веселого сталося за день. А тепер вирішуй: ти хочеш, щоб я тебе одягала, як малюка, або сам вибереш, в чому йти?»

Чого не робити?

1. Нервувати та панікувати. Намагайтеся не піддатися емоційному тиску дитини, інакше вона почне вдаватися до цієї тактики все частіше. Спокійно і впевнено скажіть: «Мій любий, я розумію, як тобі не хочеться вставати. Коли я була такою, як ти зараз, мені це також не подобалося. Нумо придумаймо, як зробити наш ранок приємним».

2. Читати нотації, почитати голосіння: «Знову одне й те ж, як мені набридло це ниття...»

3. Умовляти дитину будь-якими способами. Мовчки збирайтеся самі й робіть все так, ніби вона не вередує.

Всі ці поради спрацюють, якщо вашій дитині комфортно й добре в садку. Якщо це так, то вона з радістю піде туди, де можна цікаво й весело провести час. Якщо капризи та відмови повторюються, з’ясуйте, де криється причина.

Поговоріть з дитиною ввечері. Можливо, напередодні сталося щось, що її засмутило, тому зранку не хотілося в дитячий садок, хоча раніше малюк йшов із задоволенням. Часом після хвороби діти відвикають від садочка і важко знову входять в режим.

Поговоріть з вихователями у зручний для всіх час і не на підвищених тонах. Поцікавтеся, чи не було неприємних ситуацій, через які ставлення малюка до садка змінилося. Якщо щось подібне трапилося, зверніться до психолога в дитячому садку.

Коли ваш ранок починається позитивно, налагоджується життя всієї родини. У цьому переконалися батьки, чиї діти ходять до дитячих садків Clever Kids.

Досвід Clever Kids - чому діти йдуть в садок із задоволенням

Аби діти охоче йшли в дитячий садок і сприймали його як приємне, безпечне місце, Юлія Демиденко розробила програму м’якої адаптації до дитячого

садка. Методика побудована так, щоб малюки не заливалися слізьми, а батьки залишали дитину спокійно, а не з провиною й важким серцем.

• Вихователі розпитують про особливості спілкування батьків з дитиною.

• Пропонують м’які ритуали розставання.

• Батьки разом з вихователями плавно привчають дитину до режиму.

• Весь адаптаційний період команда дитячого садка розмовляє з дитиною в тій же манері, що й батьки. Тоді малюк відчуває доброзичливу обстановку.

Злагоджені дії, а також індивідуальна програма м’якої адаптації дозволяють за 2-6 тижнів сформувати у малюка інтерес до відвідування дитячого садка без психоемоційних травм.

Отже, період адаптації позаду. Що далі? У садах-школах Clever Kids весь колектив дотримується правил:

• партнерство з батьками - вихователі дізнаються, як знайти підхід до малюка (що його заспокоює, як він ходить в туалет, яка допомога йому може знадобитися, як йому готувати їжу);

• синхронізація з дитячим садком - узгоджуємо загальні для садка та родини правила, порядки, цінності. Цей «звід законів» необхідно виконувати вдома і в дитячому садку, про це батьки та педагоги домовляються заздалегідь;

• єдина стратегія «Дитячий садок - це добре, це обов’язково» для всіх членів родини, включно з дідусями, бабусями та нянею;

• постійна підтримка психолога та всієї команди Clever Kids, консультації для батьків з усіх питань, що стосуються комфортного перебування малюка в садку.

Ми в Clever Kids робимо все, щоб дитина почувалася впевнено. Наше завдання - створити обстановку стабільності та безпеки, де малюкові так само добре, як вдома.

Шукаєте для своєї дитини дитячий садок, в який вона піде з задоволенням? Приходьте на індивідуальну екскурсію в Clever Kids, щоб переконатися: садок, в який діти поспішають вранці та звідки не хочуть йти ввечері - не казка, а реальність.

Інші статті блогу
05 Жовтня 2021
Як визначити таланти та здібності дитини
Пам’ятаєте, як в дитинстві нас запитували: «Ким хочеш стати?». А ми відповідали невлад: «Космонавтом, лікарем, вчителем». Батьки схильні до того, щоб визначати спеціалізацію дитини з раннього дитинства і наполягати на розвитку одного таланту. Не поспішайте - інтереси дитини тільки формуються.
26 Серпня 2021
Басейн для здоров’я дитини
Яка дитина не любить воду, а батьки не мріють, щоб їхня дитина впевнено плавала? Заняття плаванням зміцнюють м’язи всього тіла, розвантажують хребет, вода й дихальні вправи добре впливають на нервову систему та імунітет. Діти обожнюють воду! В Clever Kids навіть найменші вчаться плавати разом з тренером. І вміють! Знають і дотримуються правил безпеки на воді, освоюють різні стилі плавання.
28 Липня 2021
Я сам: самодисципліна, самомотивація, самостійність
Як батьки, ви напевно хочете, щоб ваша дитина росла самостійною. Водночас ви не хочете включати авторитарні методи виховання, а чекаєте, поки «вона сама», коли «підросте». Але час летить, а ініціативи у дитини не додається. Чому так?