Сон в дитячому садку: як навчити дитину спати в дитсадку й не тільки

Сон в дитячому садку: як навчити дитину спати в дитсадку й не тільки

Підходить час денного сну, й діти починають вередувати: «Не хочу! Не буду!». У цей момент мами й тата сумніваються - вкладати вдень спати справді необхідно?

Чому денний сон настільки важливий для дитини? Як зрозуміти, що малюкові пора спати та які ритуали допоможуть привчити його до сну без сліз і стресу? Про все це розповість Юлія Демиденко, експерт в освіті, президент Clever Kids International Inc., CEO & Founder сім’ї шкіл-садків Clever Kids і щаслива мама чотирьох успішних дітей.

Чому денний сон важливий

Денний сон, як і нічний, необхідний для відновлення дитячого організму. Немов батарейка, заряджаються енергією всі системи.

Що дає денний сон:

• Підвищує ефективність роботи мозку. Малюк швидше засвоює нові знання, опановує необхідні навички, легко запам’ятовує нову інформацію.

• Сон вдень полегшує процес засинання увечері. Все, що малюк бачить, чує, на що реагує протягом дня - це велика порція подій і відчуттів, яку необхідно осмислити. Сон вдень допомагає частково обробити отриману інформацію, таким чином знімає напругу з нервової системи і дозволяє швидше розслабитися ввечері.

• Сон сприяє формуванню міцного імунітету, також діє як захист і профілактика захворювань нервової та серцево-судинної системи.

Хочете, щоб ваш малюк ріс активним, бадьорим, правильно розвивався - привчіть його до денного сну.

Що відбувається, якщо дитина недосипає:

• дитина стає дратівливою, виявляє невдоволення і впертість;

• засмучується через будь-яку дрібницю, навіть після дріб’язкової невдачі плаче;

• у малюка зникає інтерес до ігор, спілкування з іншими дітками та батьками;

• знижується увага, погіршується пам’ять, будь-яка діяльність стає для дитини тягарем

• дитина втрачає апетит, відмовляється від їжі.

Добова потреба уві сні для дітей різного віку відрізняється. Малюкам до 2-3 років необхідно спати 12,5 годин на добу, в 3-4 роки - 12 годин, в 5-7 років - до 10 годин. З цієї норми на денний сон дитини має припадати не менше 2 годин.

Якщо дитина ходить в дитячий садок, важливо, щоб вона й там як слід висипалася.

Секрети здорового сну - чому в Clever Kids діти сплять із задоволенням

В Clever Kids все продумано так, щоб діти могли повноцінно відпочити фізично й емоційно.

Затишне спальне місце. У кожної дитини в Clever Kids своє ліжечко з ортопедичним матрацом, який підтримує хребет у правильному положенні під час сну. Матрац зроблений з льону. Цей матеріал не викликає алергії та має антисептичні властивості. Ліжко та постільна білизна - теж з якісних натуральних матеріалів.

Оптимальна температура, вологість і свіже повітря. У спальнях підтримується комфортна температура і вологість, педагоги строго стежать за цими показниками та, якщо потрібно, коригують. Приміщення завжди провітрені, в них легко дихати.

Розслаблена атмосфера. У спальні ніщо не відволікає від сну. У кімнаті звучать заспокійливі звуки природи, колискові. Від яскравого світла з вікон захищають тіньові ролети.

Приносимо частинку домашнього затишку. Діти можуть взяти з дому улюблену м’яку іграшку і разом з нею спати - відчуття дому дозволяє швидко заспокоїтися і налаштуватися на сон.

Приємні ритуали та індивідуальний підхід. Педагоги Clever Kids вміють м’яко вкласти дитину спати. Вони дуже дбайливі й терплячі, знаходять підхід до кожного малюка: підбирають приємні заспокійливі мелодії, співають пісеньки, розповідають казки, гладять по спинці. Все це допомагає дітям легко засинати й привчає до режиму й розуміння - сон вдень корисний і приємний.

В Clever Kids ми пояснюємо дітям важливість повноцінного сну та вчимо дітей піклуватися про своє здоров’я. Звичка легко засинати та відновлювати сили під час сну послужить хорошу службу, коли діти виростуть. Ми показуємо, як самим допомагати собі заснути, щоб рости, добре почуватися й бути здоровими. Малюки привчаються до ініціативи, а вчасно лягти спати - це відповідальність за своє здоров’я, активність, успішне навчання, ігри з друзями, веселий настрій і апетит. Ми навчаємо нескладних ритуалів, які допомагають швидко заснути не тільки в садку, але й вдома:

• спокійні ігри незадовго до сну;

• читання і розглядання картинок в книжці;

• переодягання в зручну піжаму;

• склянка теплого молока ввечері;

• тепла ванна;

• своєчасне укладання.

Хочете, щоб ваша дитина із задоволенням спала в дитячому садку вдень? Приходьте на індивідуальну екскурсію в Clever Kids і переконайтеся самі, наскільки обстановка в садочку налаштовує на повноцінний відпочинок!

Інші статті блогу
05 Жовтня 2021
Як визначити таланти та здібності дитини
Пам’ятаєте, як в дитинстві нас запитували: «Ким хочеш стати?». А ми відповідали невлад: «Космонавтом, лікарем, вчителем». Батьки схильні до того, щоб визначати спеціалізацію дитини з раннього дитинства і наполягати на розвитку одного таланту. Не поспішайте - інтереси дитини тільки формуються.
26 Серпня 2021
Басейн для здоров’я дитини
Яка дитина не любить воду, а батьки не мріють, щоб їхня дитина впевнено плавала? Заняття плаванням зміцнюють м’язи всього тіла, розвантажують хребет, вода й дихальні вправи добре впливають на нервову систему та імунітет. Діти обожнюють воду! В Clever Kids навіть найменші вчаться плавати разом з тренером. І вміють! Знають і дотримуються правил безпеки на воді, освоюють різні стилі плавання.
28 Липня 2021
Я сам: самодисципліна, самомотивація, самостійність
Як батьки, ви напевно хочете, щоб ваша дитина росла самостійною. Водночас ви не хочете включати авторитарні методи виховання, а чекаєте, поки «вона сама», коли «підросте». Але час летить, а ініціативи у дитини не додається. Чому так?