Як навчити дитину читати, писати й думати англійською

Як навчити дитину читати, писати й думати англійською

«Хочу, щоб дитина вільно читала й говорила англійською!» - заявляють батьки й школярів, і малюків. Впевнене знання англійської обов’язкове для освіченої та успішної людини. Без володіння англійською неможливо вступити до престижного університету або влаштуватися на перспективну роботу, складно спілкуватися в інтернеті або під час подорожей.

Як навчити дитину англійської так, щоб вона вільно розуміла, читала, писала і думала цією мовою? Чи є ідеальний час початку навчання і які методики реально працюють? Своїм баченням ділиться Юлія Демиденко - експертка в освіті, СЕО та засновниця родини дитячих садків-шкіл Clever Kids, авторка навчального блогу та онлайн-проєкту для батьків Easy Baby, мама чотирьох дітей.

Вчити англійську - як? Фахівці вважають, що починати вчити дітей англійської краще змалечку. До шестирічного віку мозок працює активніше, ніж решту життя. Дитина чує слова і легко їх запам’ятовує. Малюкові все одно, якою мовою з ним спілкуються. Він засвоює ту мову, яку чує кожен день. Але! Важливе застереження. Це працює в тому випадку, коли мовне середовище є з народження - один з батьків постійно говорить з дитиною англійською, й вона вбирає мову як рідну. Канадські дослідження показують: неважливо, в якому віці дитину почали вчити мови. Важливо, як підтримувати базу й навички далі. Діти, які не навчалися англійської з раннього віку, при хорошій програмі можуть освоїти мову за кілька років. Тоді їх рівень не буде відрізнятися від тих, хто вчив мову з народження.

Кращий спосіб навчання дитини - максимальне занурення в мовне середовище з раннього віку:

• Всі розмови англійською;

• гра, вбудована в заняття;

• Total physical response - brain learning tool - допомагаємо мозку більш ефективно будувати асоціації і вбирати нові слова, фрази англійською мовою;

• читання дитячих книг, казок з ілюстраціями зі знайомим дитині сюжетом. Книги вибираємо за рівнем її розвитку;

• перегляд мультфільмів;

• розучування віршів, пісеньок;

• участь в тематичних святах, сценках і театральних постановках. Важливо, щоб дитина чула англійську мову, бачила слова й тексти не тільки на уроках, а й у побутових ситуаціях щодня.

Помилки при вивченні англійської:

• вивченню мови відводиться занадто мало часу;

• намагаючись навчити дитину читати англійською, учитель пропонує тільки таблиці з граматикою і словник, дитина не вчиться самостійно писати тексти. Так, вона може успішно складати тести в інших школах, але вони не показують рівень володіння мовою, тому що вміння правильно висловлювати думки важливіші, ніж розуміння правил.

• дитина не вчиться переказувати тексти;

• не отримує творчі завдання - складати діалоги, писати оповідання й есе, перекладати вірші, уривки з літературних творів, не бере участі в сценках, рольових іграх;

• у дитини немає можливості висловити свою думку на уроці;

• вчитель дає матеріал сухо, не включає емоції дітей. Якщо педагог вимовляє англійською тільки окремі фрази, а в основному спілкуються рідною мовою, то повноцінного занурення не відбувається. Вивчення мови в такому режимі менш ефективно. Звісно, так легше, дітям не треба напружуватися, проте й результат не вразить.

Як вчать англійську в Clever Kids

Школи Clever Kids пропонують повне занурення в мовне середовище, й воно однозначно позитивне! З перших днів в садку ми вчимо дітей англійської, як рідної, в ігровій формі. Наші уроки англійською зовсім не нудні. Діти дивляться мультики, співають пісні, вчать вірші, складають казки, чують мову та накопичують пасивний словниковий запас, а потім починають говорити. Це перший крок до того, щоб полюбити іноземну мову. Адже якщо у тебе виходить, тебе розуміють, то гра в слова відкриває новий світ.

Учні школи Clever Kids занурюються в англійську ще глибше. Програма навчання включає:

· 7 годин на тиждень розмовної, літературної та наукової англійської;

· курс IT Basics in English дає основи програмування. Тут створюють інтерактивні презентації, мультфільми;

· Science Basics & STEAM in English міждисциплінарний курс, на якому діти проводять експерименти, вивчають навколишній світ, природу;

· English Speaking Club - щоденне спілкування виключно англійською з учителем-носієм мови.

Учні Clever Kids не чекають уроку, щоб говорити англійською. Вони можуть почати розмову на будь-яку тему, звернутися з питанням до вчителя. Вони не просто читають, пишуть і розмовляють, а й думають англійською.

Рівень володіння англійською наших учнів підтверджений Cambridge Assessment English - ми офіційно готуємо учнів до Cambridge English Qualifications. Високий рівень англійської дозволяє нашим випускникам продовжувати навчання в кращих школах і ВНЗ США, Європи, Африки.

Хочете самі переконатися в тому, що навчити дитину читати по-англійськи, писати, говорити й думати цією мовою - реально? Записуйтеся і приходьте на індивідуальну екскурсію в Clever Kids.

Інші статті блогу
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
05 Жовтня 2021
Як визначити таланти та здібності дитини
Пам’ятаєте, як в дитинстві нас запитували: «Ким хочеш стати?». А ми відповідали невлад: «Космонавтом, лікарем, вчителем». Батьки схильні до того, щоб визначати спеціалізацію дитини з раннього дитинства і наполягати на розвитку одного таланту. Не поспішайте - інтереси дитини тільки формуються.
26 Серпня 2021
Басейн для здоров’я дитини
Яка дитина не любить воду, а батьки не мріють, щоб їхня дитина впевнено плавала? Заняття плаванням зміцнюють м’язи всього тіла, розвантажують хребет, вода й дихальні вправи добре впливають на нервову систему та імунітет. Діти обожнюють воду! В Clever Kids навіть найменші вчаться плавати разом з тренером. І вміють! Знають і дотримуються правил безпеки на воді, освоюють різні стилі плавання.