Як вибрати школу для дитини?

Як вибрати школу для дитини?

На що варто звернути увагу, вибираючи школу для дитини? Від чого можна відмовитися і як не проґавити важливі моменти, розповість Юлія Демиденко, експертка в освіті, президент Clever Kids International Inc., CEO & Founder сім’ї шкіл-садків Clever Kids, авторка освітнього блогу і онлайн-проєкту для батьків Easybaby, щаслива мама чотирьох успішних дітей.

Батькам не треба шукати універсальних рецептів. Кожна дитина - це індивідуальність. Те, що підійде одному, не підійде іншому. Але в цій статті ми звернемо увагу на важливі нюанси, щоб ви змогли вибрати школу, в яку дитина захоче ходити.

1. Здібності, інтереси й потреби дитини

Логічно припустити, що, якщо ваша дитина обдарована математично або має помітні творчі таланти, потрібно звернути увагу на спеціалізовані школи з технічним або творчим ухилом. Але не варто забігати наперед і перевантажувати вашого вундеркінда. Розпізнати таланти дитини з більшою ймовірністю можна лише в середній або старшій школі, а в молодшій школі діти непостійні у своїх захопленнях. Ви можете отримати зворотний ефект: через пару років дитині стане нецікавою математика, й мотивація вчитися зійде нанівець.

Якщо у вашої дитини немає яскравих здібностей у певній галузі знань, при виборі початкової школи краще уникати математичних, фізичних, лінгвістичних та інших ліцеїв та шкіл з конкретним ухилом. Дайте дитині можливість спробувати себе в абсолютно різних напрямах, і відкладіть спеціалізацію на більш пізній термін. Повірте, це не означає, що ваш син або дочка гірше решти, адже в інших учнів он скільки вже дипломів. Можливо, інтереси вашого школяра лежать в іншій площині. І якщо вони не будуть збігатися з профілем школи, то дитина втратить інтерес до навчання. А вам важливо підібрати школу, яка буде стимулювати вашу дитину вчитися, розкриє її унікальні здібності та потенціал.

Крім здібностей, важливо враховувати індивідуальні потреби. Наприклад, ваша дитина охайна, і гребує ходити в туалет, якщо там не зразковий порядок. Тоді перевірте, в якому стані шкільні санвузли. Як туалети впливають на навчання? Безпосередньо. Дитина проводить у школі багато часу. Уявіть, що цілий день школяр не може сходити в туалет, тому що там не ідеальна чистота і не комфортно. Так легко заробити невроз.

При виборі школи для першокласника обов’язково дізнайтеся про кількість учнів у класі. Деякі діти не можуть займатися у великих класах. Такі малюки сором’язливі, скромні, полохливі або відволікаються частіше, ніж інші, на зовнішні чинники. Їм простіше сприймати інформацію у вузькому колі, де немає зайвих подразників і всі свої. Тоді підбирайте школу з невеликою кількістю учнів. Тут вчитель зможе приділяти увагу кожному, стежити за тим, щоб дитина була зосереджена та отримала максимум.

Відмінний варіант для психологічного комфорту - школа-садок. Учень йде в перший клас без стресу адаптації до нового оточення і колективу. Як визначити, що краще для вашої дитини? Розібратися допоможе рекомендація перевіреного психолога.

Важливо оцінити, до якого рівня навантаження готова ваша дитина. Всі діти різні. Хтось може сприймати потік інформації протягом тривалого часу, хтось ні. Це не говорить про інтелектуальний розвиток вашої дитини. Це особливості характеру, які потрібно врахувати при виборі школи. Дитині потрібно дати можливість реалізуватися в комфортному для неї темпі. Повірте, нехай краще ваша дитина займається за спрощеною програмою, але встигає все засвоювати та обробляти, ніж буде відсталим учнем в ліцеї з поглибленим вивченням того чи іншого предмета. Самооцінка дитини в статусі двієчника стрімко з’їде, а разом з нею й успішність, оцінки, бажання вчитися. В результаті вам потрібно буде наймати репетиторів, щоб наздогнати програму і водити до психолога, щоб відновити самооцінку. Коли навантаження відповідає можливостям дитини – вона почувається успішною, вірить у свої сили, мотивована вчитися. З нашого досвіду, оптимальний рівень навантаження учня найкраще визначить фахівець на консультації.

2. Учитель

Від вчителя залежить, якою мірою дитина розкриє свій потенціал. Як зробити правильний вибір? Учитель повинен знаходити підхід, захоплювати, чути, взаємодіяти, мотивувати, підтримувати, і обов’язково - поважати індивідуальність дитини. Не забувайте про потреби своєї дитини та її темперамент. Одному потрібна особлива участь вчителя. Тоді необхідний

вчитель, здатний дати достатню кількість уваги. Інша дитина впадає в ступор від гучного, метушливого, занадто напористого вчителя. Тоді підбирайте врівноваженого стабільного викладача. Третій, навпаки, добре реагує на активних людей, і тут учитель повинен бути завзятим, веселим, з почуттям гумору, ініціативним. Завжди виходьте з потреб вашої дитини. Нехай це буде не найкращий учитель школи, міста, країни. Важливо, щоб він відповідав запитам вашої дитини та знайшов до неї підхід.

Звертайте увагу, наскільки вчитель позитивний, чуйний, спокійний. Чи вміє педагог мотивувати дітей, зробити процес навчання цікавим навіть для тих, хто вже багато знає? Адже для таких учнів потрібно постійно вигадувати щось нове, складне й цікаве. Як він працює з дітьми, у яких погано розвинена емоційно-вольова сфера і є проблеми з мотивацією? Наскільки вміло і доречно він використовує сучасні методи в навчанні.

3. Програма

Світ стрімко розвивається. Українська освіта не завжди встигає за інноваціями в різних сферах. Щоб дитина отримувала знання і вміння, які збігаються з вимогами сучасного життя, освітня програма повинна їм відповідати. Ваше правило - програма для дитини, а не дитина під програму.

Дізнайтеся, наскільки шкільна програма і навчальні матеріали узгоджуються з сучасними вимогами. Що пропонує школа крім стандартних уроків і підручників. Чи є в програмі щось захопливе, які заняття розвивають певні навички, які знадобляться в житті. Наприклад, гнучкі навички soft skills для професійного успіху.

4. Школа

Раніше я вірила, що школа - це велика інфраструктура, де для дитини має бути все - вибір гуртків, секцій, додаткових занять. Пізніше зрозуміла, що це не пріоритет. Гуртки можна набрати й поза школою. Сама школа повинна дати певний фундамент. На такій базі дитина розкриється, навчитися вчитися, систематизувати знання, як нести відповідальність за власне навчання.

Батьки часто хочуть, щоб кількох дітей взяли в одну школу, адже вони дружать із садка, з двору або гуртка. Не скажу, що це вдале рішення. Діти йдуть до школи, перш за все, вчитися. Тут вони можуть знайти нових друзів, а не триматися особняком зі своїми. Всі різні, тож знайти школу, яка підійде всій компанії, практично неможливо. Тому, коли ви ведете групу дітей в одну школу, переконайтеся, що ця школа підходить саме вашій дитині.

Вибір школи для першокласника - компроміс. Насамперед думайте про свою дитину, її потреби й про те, чи відповідає школа її інтересам.

Створюючи Clever Kids, я відразу розуміла, що одну сорочку на всіх не натягнеш або one size does not fit all. Тому школи Clever Kids гарантують максимально персоналізоване відношення до дитини та безпечне комфортне середовище, де команда знайде підхід до кожного. Рівень навантаження адаптується під учня - якщо йому цікавий і легко дається предмет, пропонують складніші й цікавіші завдання, якщо є труднощі - допомагають розібратися.

Нам важливо допомогти дітям почути себе, усвідомити й розвинути свої таланти, які вони зможуть застосувати в сучасному світі. Крім основної навчальної програми у дітей є багато можливостей реалізувати себе в різних сферах. На вибір блок самореалізації з індивідуальними науковими, творчими та бізнес-проєктами, понад 15 різноманітних студій під одним дахом, основи бізнесу, STEAM, IT як окремі предмети. Наші учні самостійно створюють інтерактивні презентації, знімають мультфільми та навчальні відео на важливі для них теми, влаштовують бізнес-ярмарки, готують репортажі для шкільного медіа Clever Times.

Початкову школу Clever Kids діти закінчують з умінням вчитися, упевненістю у своїх силах і досвідом самореалізації в різних напрямках, тому впевнено вступають до середніх шкіл за своїми інтересами в різних країнах.

Ми з радістю розповімо вам про нашу школу на персональних екскурсіях для батьків. Записуйтеся на зручний час і приїжджайте знайомитися.

Інші статті блогу
20 Лютого 2024
В БІЗНЕС-ШКОЛІ МІМ СТАРТУЮТЬ ЧОТИРИ ПРОГРАМИ PRE-MBA!
Ставайте бізнес-лідерами нового формату разом з МІМ!
14 Лютого 2024
OPEN DOORS DAY by Clever Kids!
Шукаєте місце, де ваша дитина зможе розвиватися та весело проводити час? Clever Kids — ідеальний вибір!
10 Лютого 2022
Поради батькам першокласників: як підтримати дитину та допомогти їй адаптуватися до школи
Вступ до першого класу - один з найскладніших етапів в житті дитини. Це час адаптації до нових умов, фізичні та емоційні навантаження, що постійно зростають. Як зробити так, щоб навчання в першому класі не перетворилося на муку для дитини та всієї родини? Як допомогти першокласнику адаптуватися до школи й не втратити інтерес до занять?
Зареєструватися
11